Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Zuzia zabierze klasę do Krakowa i Wieliczki

› Aktualności ponad rok temu    10.06.2016
Piotr Kołaski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

4.500 kuponów wpłynęło na konkurs „Piątka dla Życia”. XII edycja pod tym względem jest rekordowa. Najwięcej druczków z piątkami, szóstkami i słoneczkami podpisanymi przez nauczycieli złożyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Broniszewicach. Było ich ponad 600. Dlatego tam udaliśmy się na tegoroczny finał. Tradycyjnie świadkami wyłaniania zwycięzców nagród byli sponsorzy akcji oraz dzieci. 

    Spotkanie swoim występem rozpoczęły uczennice gimnazjum w Broniszewicach. Utwór grupy „Enej” zaśpiewały: Agnieszka Wojcieszak i Weronika Skałecka. Redaktor naczelna „Życia Pleszewa” Ewa Andersz-Wanat powitała sponsorów oraz gospodarzy finału, czyli dzieci i Mariusza Wieczorka, dyrektora placówki. Przybyli: Benedykt Roźmiarek, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, Daria Glapa z firmy „Adros”, Jolanta i Krzysztof Cichoniowie, Błażej Gawroński z firmy GAWIX, Daria Bogajewicz z Centrum Ubezpieczeń KINAS, Elżbieta Purol ze SPOMASZ-u, Ewa Teodorczyk ze STEFPOL-u, Irena Worobiec z firmy VEGA, Marcin Piasecki z firmy Auto-Detaling oraz Roman Michalski z FAMOT/DMG Pleszew, a także Karolina Kordus z firmy „Domer”, która w tym roku jest mecenasem akcji. 
    Losowaniem upominków od Fabryki Maszyn Spożywczych „Spomasz” i „Życia Pleszewa” wśród uczniów z Broniszewic rozpoczęto finał. Prowadziła go Justyna Napieraj, zastępca redaktora naczelnego wraz z Patrycją Skorzybót z działu reklamy.   Dzieci z wielkim napięciem czekały na wyczytywanie swoich nazwisk. Trudno było wyłonić zwycięzców, bo co rusz nazwiska się powtarzały. Nie brakowało też chętnych, którzy chcieli zakręcić maszyną losującą. Żeby być zauważonym i wybranym chłopacy podnosili młodszych  kolegów.  
    W końcu przyszedł czas na losowanie upominków od naszych sponsorów, czyli karnetu na pleszewski basen dla 40 osób, „Dnia w Banku Spółdzielczym”, rocznego kursu języka angielskiego, książek, gier, artykułów sportowych i przyborów szkolnych.  Uczniowie nie kryli radości, kiedy jeden z upominków trafił do ich kolegi Filipa Pawlaka. Ale też byli smutni, kiedy pozostałe dostały dzieci z innych szkół. 
    Prawie każdy uczeń chciał wylosować główną nagrodę, czyli dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.  Ten zaszczyt przypadł Wiktorii Nowackiej, która z zasłoniętymi oczami wyciągnęła los. Tym razem szczęście dopisało Zuzannie Laseckiej z klas VI b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie. 
    W tym roku w ramach akcji do wygrania była nagroda specjalna t- rower ufundowany przez Marcina Piaseckiego z Auto-Detaling. Rywalizacja wśród uczniów była ogromna. Najwięcej kuponów  złożyła Roksana Łysiak ze Szkoły Podstawowej z Sowiny Błotnej.  
Tekst i zdjęcia: A. Przespolewska

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!